Історія школи.

Історія школи.

Жовтень, 2012 рік… Багаточисельна громада села зібралась  у приміщенні Суховільської «Просвіти»  на урочисту академію з нагоди святкування 110 річниці  відкриття першого освітнього закладу у селі.  Суховільчани від малого до великого охоче ділилися своїми спогадами про роки навчання в школі. Кожен почув щось нове, досі не відоме чи з роками призабуте.

Історія Суховільської школи сягає  початку ХХ століття.  У 1902 році Крайова шкільна рада на прохання Окружної ради видала  дозвіл на відкриття однокласної народної школи. За цим рішенням громада села та панський двір мали за свої кошти винайняти будинок-приміщення під школу. Однак розпочала свою роботу вона лише в 1903 році. 32 учні школи долали ази науки у пристосованому приміщенні Павла Стасишина,  однак у 1913 р. школа перестала діяти.

Польська влада після закінчення Першої світової війни не була зацікавлена у збереженні навчального закладу. З 1925 р. у Суховолі починає діяти чотирикласна школа. Це стало можливим завдяки активності окремих суховільчан, котрі організували комітет зі збору коштів на будівництво нового шкільного приміщення. За парти вдалося посадити 88 суховільських дітей.

1939 рік приніс нові зміни: початок Другої світової війни, радянізація Західної України. Перші зміни торкнулись адміністративних перетворень – створено сільську раду та розпочато роботу  у неповній середній  школа ім. Л. Українки. У 1940-1941 н. р. тут здобувало освіту 243 учні.

У період німецької окупації (1941-1944рр.) школа продовжує працювати, однак навчання велось не регулярно, учні не отримували документів про закінчення .

З поверненням радянської влади в 1944році робота навчального закладу відновлювалась повільно. Відкрито  тільки  початкову школу. Лише  у 1947 році школа отримує статус семирічки,однак  семирічною вона була недовго (скасовано 6-7 класи).

У 1956-1957 н. р. умови навчання суховільських учнів покращуються, оскільки вона отримала приміщення колишнього жіночого монастиря. Ще в 1937р. глава УГКЦ А. Шептицький витратив значну суму коштів на реставрацію будівлі та огорожу. На площі понад 3 га землі розкинулося прекрасне садово-паркове господарство.

Чисельність жителів с. Суховоля швидко зростає, і у 1962-1963 н. р. школа у Суховолі стає восьмирічною, де вже навчаються 282  учні.

У 70-х роках минулого століття дирекція школи та громадськість села ставлять питання перед місцевою владою про будівництво нового приміщення. Однак через брак коштів, було здійснено добудову нового корпусу ,і в 1983 р.  Суховільська школа стає середньою.

У період незалежності неодноразово ставилось питання про побудову нової школи. Керівництво сільської ради прийняло рішення про виділення землі під забудову, але отримати  кошти на іі будівництво не вдалося. Лише у березні 2016 року було закладено й освячено камінь під будівництво нової школи, яке триває і сьогодні.