Вікторина « Знай! Вивчай! Шануй!»

Не цурайтесь мови, діти, рідного джерельця, Хай вона струмочком буде, хай дійде до серця! Хай вона в піснях лунає кожен день і в свято. Соловейком хай співає в українській хаті. Бо вона така багата і така чудова. Неповторна і крилата українська мова.  21 лютого  учні 4 – Б класу з класним керівником Цвик О.Т. провели вікторину до Дня рідної мови « Знай! Вивчай! Шануй!». На дітей чекали цікаві конкурси: «Бліц – опитування», « Мовні загадки», « Слово – навпаки», « Візьму перо і спробую»,» Шифрувальник», «Знавці фразеологізмів», « Виправ помилки». В кінці вікторини усі дізналися результати конкурсу, переможців нагородили грамотою.

Краса й сила українського слова

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітнітності.    Двадцять першого лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної-бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначаємо і ми, українці.    Учні 7-А класу Суховільського ліцею до Міжнародного дня рідної мови під керівництвом учителя української мови та літератури Дрималовського І.І підготували літературну композицію “Краса й сила українського слова”.