Доторкнутися до історії через 100 років

04.10.2021

30 вересня учні 7-А класу Суховільського ліцею разом з класним керівником Сирота І.Я. відвідали військово–історичний музей ”Жива історія”. Цікаву екскурсію учням провів ”упівець” з псевдом ”друг Яр”. Пан Любомир особисто зустрів нас у раритетному одязі минулого століття з традиційним українським вітанням та поділився величезною кількістю достовірної інформації та привідкрив нам секрети того часу.

Бетонні блоки, бруківка, шини, мішки наповнені піском з надписом ” Слава Україні!”, порожні ящики від боєприпасів, стріляні гільзи до стрілецької зброї та артилерійських гармат і танків – першими зустріли нас, щоб нагадати про тих героїв, які від 2014 року на Донбасі захищають нашу незалежність.

Під відкритим небом тут  знаходиться майже 20 одиниць військової техніки часів Першої та Другої світових воєн. Діти з великою цікавістю оглянули військову автобронетехніку, артилерійське озброєння, зброю та спорядження військових формувань різних періодів.

Спустившись у Криївку УПА, відвідувачі мали можливість побачити ті реалії, в яких жили і боролися українські повстанці: облаштування, предмети побуту, великий арсенал зброї та військові однострої бійців за волю України. Діти мали можливість одягнути військові мундири, потримати зброю різних періодів. На військовому позашляховику ГАЗ-67 нас покатали по густому “повстанському” лісі.

Учні щиро дякували пану Любомиру за можливість через 100 років так близько доторкнутися до історії України.

Вивчати історію можна цікаво і ми в тому переконалися!