Воїн

У четвер, 14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. Це свято як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога та охороняє її донині.   Сьогодні українські воїни з високою відповідальністю, рішучістю і незламним бойовим духом довели всьому світові, що українці –  незламна нація, здатна захищати свою свободу та незалежність. У цей день кожен українець повинен віддати  належну шану нашим військовим та згадати про тих, хто не повернувся до рідного дому.     У Суховільському ліцеї учні 11 класу під керівництвом учителя історії Штойко Г.Г. мали змогу переглянути документальний  фільм «Воїн» про новітнього  Героя України – Тараса Матвіїва.      Вустами самого Тараса, його батьків, рідних, друзів, колег у стрічці описані різні етапи життя Тараса як учня, студента, журналіста, активіста Революції Гідності, волонтера, депутата районної ради, військовослужбовця.Тарас жив гідно і з любов’ю  до всього. Сучасна молодь має  вчитись наслідувати його, адже ж можна прожити і сто літ – але так і не навчитися цінувати життя  і те, що воно нам дарує. А Тарас цінував. Кожну мить, кожну можливість, кожну людину.

Подорож місцями козацької слави

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників та захисниць  України керівник історичного гуртка Штойко Г. Г. Суховільського ліцею провела  вікторину на тему: «Подорож місцями козацької слави».  Змагання відбувалося між двома командами у формі телевізійної гри «Перший мільйон» . Питання стосувалися історії виникнення Запорозької Січі, видатних гетьманів і отаманів, символів і атрибутів влади козаків.     Учасники команд по черзі давали відповіді на запитання з історії козацтва, у них була можливість використати  підказку чи забрати  два неправильних варіанти відповідей. Вікторина була цікавою та пізнавальною для восьмикласників. Учні дізналися  багато нових фактів з історії   українського козацтва, розширили свої знання про Запорозьку Січ.