Мова – рідна колиска

Цього тижня Україна відзначає дві знаменні дати – 21 лютого – Міжнародний день рідної мови та стоп‘ятдесятиліття від дня народження Лесі Українки. Учні 6-А класу провели захід «Мова-рідна колиска». Діти розповіли про історію виникнення свята , читали вірші про красу рідної мови. Добирали прислів‘я і приказки про мудрість слова, відгадували загадки. Шишак Святослав розповів про родину Лесі України . Учні читали напам‘ять вірші поетеси: «Тиша морська», «Як дитиною,бувало…». Захід пройшов весело та цікаво. Учні 6-Б класу взяли участь у заході, приуроченому Міжнародному дню рідної мови «Мова – золота». Діти були активними на заході: відгадували загадки, до слів «Україна», «мова», «пісня», «рушник» добирали епітети, продовжували речення – прислів‘я. Свято підготували учні під керівництвом вчителя української мови та літератури Бень Галини Дмитрівни.

Ні ! Я жива ! Я буду вічно жити ! Я маю в серці те , що не вмирає !

З 22 лютого 2021 року у Суховільському ліцеї розпочався літературний тиждень вшанування пам’яті геніальної поетеси Лесі Українки ,  презентували заходи приурочені до 150-річчя з дня народження славної дочки українського народу . Святкування розпочалися усним журналом «Ні ! Я жива ! Я буду вічно жити ! Я маю в серці те , що не вмирає !». Про роль родини Косачів у збереженні рідного слова , відстоювання гідності українців розповів вчитель української мови та літератури Дрималовський З.І.  Учні 9-А класу та 8-А класів розповіли про найцікавіші епізоди життя Лесі Українки . Дев‘ятикласники та восьмикласники декламували прекрасні поезії славної дочки українського народу.