УПА: тернистими шляхами до омріяної України

У Суховільському ліцеї 12 жовтня завідувач бібліотекою Олинець В.Б. організувала книжкову виставку «УПА: тернистими шляхами до омріяної України». Мета: виховувати повагу до українських захисників, до історичного минулого своєї держави, формувати почуття патріотизму. Олинець В.Б. ознайомила учнів з книгою  «Літопис Української Повстанської Армії, в якій розповідається про відважних борців за Незалежність України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв УПА.

На варті нації

13 жовтня учні  5-Б класу під керівництвом класного керівника Лопушанської Н.Й. взяли участь у квесті, приуроченому Дню українського козацтва. Подорожуючи станціями «Творча», «Інтелектуальна», «Богатирська сила», «Скарбниця народної мудрості», «Доміно», «Мозаїка», учні  вчилися  працювати в команді, розвивати спостережливість та логічне мислення; вміння самостійно здобувати знання з різних джерел; проявляти громадянську й загальнокультурну компетентності, виявляти любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями. А наостанок команда- переможець змогла знайти скарб.

Хто поліг за Україну, той вічно житиме в серцях

13 жовтня 2021 року учні 6-А класу Суховільського ліцею разом із класним керівником Байцар М. М. провели лінійку ” Хто поліг за Україну, той вічно житиме в серцях”, присвячену 79-й річниці створення УПА.    Історія і діяльність Української Повстанської Армії своєю боротьбою  дала надію на вільне життя в серцях мільйонів українців, показала героїзм та самопожертву всім країнам Європи, була найяскравішою сторінкою національно – визвольного руху українського народу у минулому столітті.    Багато поколінь пішло на муки, щоб Україна стала вільною, незалежною, суверенною державою.    Збережемо і примножимо славу наших мужніх героїв. Нехай для нас, теперішніх поколінь, будуть священними слова українських повстанців : ” Батьківщині будь вірним до загину, нам Україна вища понад усе.”

Наші Герої

14 жовтня – День захисника України. Напередодні свята класний керівник 1-Б класу Суховільського ліцею Барна О.М. розповідала дітям про те, що герої – захисники і захисниці, бувають не лише в казках, а й у реальному житті. З розповідей вчительки,  демонстрації фотографій,  діти дізнались багато нового про українських воїнів. Учні ділились враженнями після перегляду мультфільму про те, якими якостями треба володіти, щоб стати захисником Батьківщини. Також, переглядаючи відеоролики, діти зрозуміли, що від війни на Сході України страждають не лише люди. Доля тварин не краща. Багатьох кидають колишні господарі, які втікають від воєнних дій, хтось із тварин сам утікає, лякаючись вибухів, та губиться, хтось виживає після руйнувань і залишається на вулиці. Але часто тварини знаходять порятунок, приходячи до українських військових, які не шкодують для них ані їжі, ані теплого серця. Багатьох улюбленців українські солдати забирають із собою, коли повертаються додому.

Мистецтво в нашому житті

12 жовтня у Суховільському ліцеї класний керівник 11 класу Панько Н.Р. провела з учнями виховну годину «Мистецтво в нашому житті». Панько Н.Р. звернула увагу дітей на роль образотворчого мистецтва в культурному житті людства. Бібліотекар Олинець В.Б. підібрала  літературу, яка допомогла учням ознайомитись з живописом визначних українських та зарубіжних художників. Одинадцятикласники з захопленням розглядали картини наших відомих митців: Марії Приймаченко, Катерини Білокур, а також сучасних художників, імена яких відомі у світі.