Шевченкове слово

З нагоди відзначення Шевченківських днів 9 березня завідуюча бібліотекою Суховільського ліцею Олинець В. Б. організувала книжкову виставку ‘’ Шевченкове слово в віках не старіє.’’ Мета: усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю. Діти з цікавістю переглянули книги тематичної виставки, зачитали улюблені твори українського генія.

Незабутній Шевченко

І знову  березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною невичерпною для людського подиву й осягнення.    Учні 3 – Б класу (класний керівник Цвик О. Т.) провели усний журнал на тему: « Незабутній Шевченко». Діти пройшлись сторінками: « Дитячі роки Тараса Шевченка», « Т. Г. Шевченко – художник», « Т. Г. Шевченко – борець за волю народу», «Чи знаєте ви твори Т. Шевченка?», переглянули презентацію «Життєвий шлях Т. Шевченка».

“ І на оновленій землі…”

Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому,що він кращий за інших. Йдеться про генотип культури нашого народу. Традиційно у нашому ліцеї  проводяться шевченківські дні. І щоразу це випробовування на учнівську креативність та інтерес. Учні 11-А класу разом з класним керівником Клапінською О.П.  провели виховну годину  “ І на оновленій землі…” про життя  Великого Кобзаря.

Шана Великому Кобзарю

Учні 2-Б класу (кл. керівник Барна О.М.) Суховільського ліцею активно долучилися до літературної декади вшанування пам’яті Великого Кобзаря. На протязі тижня проводились заходи, на яких діти мали можливість відкрити для себе та ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатного поета та художника. Учні переглядали фільми про життєвий шлях Тараса Шевченка, малювали ілюстрації до творів, декламували вірші, співали пісні. Упродовж  тижня проходили групові та індивідуальні змагання на знання творів та біографії поета з використанням технологій українського освітнього онлайн-порталу «На Урок». Також діти з захопленням пройшли гру-квест «Шевченко у цікавих фактах».

Шевченкова пісня

Ми проживаємо складний час, збираємо новий національний досвід , пам’ять… Ми починаємо переосмислювати безліч постатей, серед яких унікальна –  Шевченко.    Це окремий феномен, який ми починаємо глибше розуміти  лише зараз. На жаль, тільки  призма війни і болі відкрили його нам до глибин душі… Ми збагнули усі пророцтва, усі страждання… Кожен познайомився з Шевченком по-новому, і нехай нові смисли нас осяють!    Вчимося самі і активно вчимо однокласників , відкриваємо сторінки  дитинства малого Тараса, який став Великим Тарасом. Учні 1-Б класу разом із Доскуч С.М. все це вперше вивчали за технологією “Навчаючи-учусь”…це було нелегко,але ми впорались!