Знавці мови

Знавці мови Рідна мова… І чується лагідний , теплий голос матері , яким вона будить нас уранці. Хіба ще хтось вміє промовляти такі слова , як наші українські мами ? Адже цілий світ визначає , що українська мова – чудова , мелодійна , багата. Сьогодні, в День української мови та писемності, учні 4-Б класу Суховільського ліцею під керівництвом учителя Доскуч С.М провели мовознавчий квест « Знавці мови», де кожен мав можливість проявити свої мовні здібності , таланти, бути активним і пізнавати таємниці української писемності.

Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи!».

Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи! Щороку, 9 листопада, Україна відзначає свято – День української писемності та мови.  З нагоди свята у Суховільському ліцеї завідувач бібліотекою Олинець В.Б. організувала книжкову «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи!». Мета: поглибити знання учнів про рідну мову, виховувати любов і повагу до української мови. Олинець В.Б. розповіла учням 4-Б класу про творців української писемності та мови, про перші українські видання та пам’ятки культурної мовної спадщини. Не цураймося своєї мови, бережімо та плекаймо її! Бо вона – наша, рідна!

Диктант національної єдності

Диктант національної єдності Двадцять перший Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який щороку проводиться до Дня української писемності та мови, у зв’язку з карантинними обмеженнями учні та вчителі Суховільського ліцею писали у форматі відеоконференції на платформі Zoom. Дякуємо усім учасникам, що долучилися до спільного написання диктанту національної єдності!

Радіодиктант

Шановні учні 5-11 класів, учителі, батьки та усі зацікавлені! Вже завтра, 9 листопада, з нагоди Дня української мови та писемності, відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.  Коли розпочнеться диктант? Радіодиктант розпочнеться 9 листопада о 10:00. Де транслюватиметься? Радіодиктант транслюватиметься на всіх платформах “Суспільного”, а також на хвилях “Українського радіо” та “Радіо Культура”. Як узяти участь? 9 листопада о 10:00 вмикаємо один із каналів суспільного мовлення; о 10:30 приєднуємося до відеоконференції на платформі Zoom та пишемо диктант; Meeting ID: 645 750 3741 Passcode: 1t8JqU надсилаємо написаний текст диктанту одним із способів, що вказані на афіші. Запрошуємо разом з нами відсвяткувати День української писемності та мови спільним написанням диктанту національної єдності.