“Мова-це душа народу , а народ без мови-не народ “

“Мова-це душа народу , а народ без мови-не народ “ Сьогодні свято української мови та писемності. День,коли у нас є нагода вклонитися слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова, душа нації, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. У наш час надзвичайно важливо цінувати та плекати рідну мову. Учні 2-А класу Суховільського ліцею під керівництвом учителя Вдович М.С. впевнені, що з самого дитинства і до старості ми маємо берегти любов до українського слова, адже за можливість говорити солов’їною -віддали своє життя тисячі українських захисників та захисниць ,які оберігають мирне життя та дарують можливість залишатися на рідній землі. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. “Мова-це душа народу , а народ без мови-не народ “-В.Сосюра.

Флешмоб до Дня української писемності та мови

День писемності можна по-різному відсвяткувати, не лише інтелектуально, а й розважально. Зараз, незважаючи на воєнний стан, на постійні тривоги, дітям важливо відчувати щасливе та безтурботне дитинство, побігати під чистим, а головне спокійним небом. Зіщулитись від сонця, вдихнути на повні груди і широко усміхнутись, танцюючи і співаючи українські пісні. Саме так учні Суховільського ліцею сьогодні відзначили 9 листопада – День української писемності та мови.

Радіодиктант

# Радіодиктант національної єдності – 2022 Стає доброю традицією у Суховільському ліцеї у День української писемності і мови разом з усією Україною долучатися до Радіодиктанту національної єдності. Любіть та плекайте рідну мову!

Мова моєї країни

Щороку 9 листопада відзначають День української писемності і мови.  Учні 2-Б класу Суховільського ліцею (кл. керівник Барна О.М.) в цей день взяли активну участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Мова моєї країни» . Слухаючи пісні про рідну мову, діти малювали малюнки, у яких зуміли відтворити і чудовий настрій, і любов до рідного краю, і гордість за свою мову.